
Het Nationale Voorleesontbijt
18 januari 2012 15:22Op woensdag 18 januari vond de aftrap van de Nationale Voorleesdagen plaats met een Nationaal Voorleesontbijt. Ook het college van de gemeente ’s-Hertogenbosch was hierbij van de partij. Zij lazen voor op kinderdagverblijven, in de kleuterklassen van basisscholen en bij peuterarrangementen.
De collegeleden bezochten een basisschool en een kinderdagverblijf of peuterarrangement. Zij laten daarmee zien dat ze voorlezen belangrijk vinden. Het is een goede basis voor de verdere ontwikkeling van kinderen.
Er werd voorgelezen op de basisscholen Madelief, Het Palet, ’t Wikveld, ’t Mozaïek en Sterrenbosch; de kinderdagverblijven NulVier, De Toverhoedt en ’t Wikveld; en de peuterarrangementen Ollie, ’t Mozaïek en Sterrenbosch.
Doel van de Nationale Voorleesdagen is het bevorderen van voorlezen aan kinderen die zelf nog niet kunnen lezen. Voorlezen aan kinderen is belangrijk. Het prikkelt de fantasie en ontwikkelt het taalgevoel. Het vergroot de woordenschat en zorgt ervoor dat kinderen verbanden beter gaan begrijpen. Maar vooral: het bezorgt ze heel veel plezier. Zo worden kleintjes grote lezers.





