Tolbrugstraat en omgeving

We werken de komende jaren aan een leefbare, gastvrije en bereikbare binnenstad. Zo wordt de Tolbrugstraat een aantrekkelijke entree naar het centrum. Het wordt daar smaller, groener én autoluwer. Ook komen er nieuwe woningen in het Bloemenkampkwartier. Om dat te bereiken zijn er verschillende, voorbereidende werkzaamheden nodig.

Wat gaan we doen?

  • Vijf bomen weghalen: afgerond.
  • Oude tunnel slopen: afgerond.
  • Kabels en leidingen aan- en verleggen, januari tot begin april.
  • Tijdelijke weg aanleggen, eind januari tot halverwege februari.
  • Gasverdeelstation verplaatsen, eind januari tot halverwege februari.
  • Gasverdeelstation aansluiten, maart tot begin april.
  • Gescheiden rioolsysteem en nieuwe bestrating aanleggen, halverwege maart tot begin mei.

Bereikbaarheid Tolbrugstraat

De Tolbrugstraat blijft tijdens de eerste werkzaamheden bereikbaar. De straat gaat vanaf 23 februari wel voor een deel dicht. Daarvoor leggen we een tijdelijke weg aan. Dat gebeurt op het terrein van de oude Zusterflat. Het verkeer naar de stad toe gaat dan via die tijdelijke weg. Het verkeer dat de stad uit gaat, volgt een omleidingsroute. Dit duurt zo’n 9 tot 10 weken. De parkeergarages Q-Park Arena en Tolbrug blijven bereikbaar tijdens de werkzaamheden.

Afsluiting Zuid-Willemsvaart

Het gasverdeelstation verplaatsen we van de Tolbrugstraat naar de Zuid-Willemsvaart. Daar starten we ook met de aanleg van het nieuwe, gescheiden rioolsysteem. Die ligt al in de Zuid-Willemsvaart en trekken we vanaf de kruising door de Tolbrugstraat in. De Zuid-Willemsvaart wordt dan afgesloten. Dit zal halverwege maart tot begin april zijn. Het verkeer wordt omgeleid met borden.

Klik op de afbeelding om te vergroten.

Meerdere werkzaamheden en ontwikkelingen

Het gebied van de Tolbrugstraat, het Bloemenkampkwartier en de Zuid-Willemsvaart is volop in ontwikkeling. We snappen dat er veel gebeurt en er ook nog veel op de planning staat. In onderstaande afbeelding zie je wat voor ontwikkelingen en werkzaamheden er allemaal zijn in de buurt.

Klik op de afbeelding om te vergroten. Wil je meer informatie over het kaartje? Stuur dan een mail via het digitaal contactformulier.

Overige projecten

Hieronder vind je meer informatie over de projecten en ontwikkelingen in de buurt.

Meer informatie

Heb je vragen over de werkzaamheden in de Tolbrugstraat? Of de plannen in de omgeving? Neem dan contact op projectleider Bert van Kilsdonk via het digitaal contactformulier.

Niet gevonden wat je zocht?

Je kunt op verschillende manieren in contact komen met de gemeente ’s-Hertogenbosch.