Herinrichting Johan van Vladerackenpark
Het Johan van Vladerackenpark krijgt eind 2026 een nieuwe inrichting. Het park wordt groener en natuurlijker. We planten meer bomen en maken meer ruimte voor water. Ook komt er bloemrijk grasland: dat is langer gras met bloemen en kruiden. Dit is goed voor planten en dieren en helpt tegen wateroverlast.
Regenwater uit de buurt kan straks beter naar het park stromen en daar worden opgevangen. Deze plannen helpen De Overlaet klimaatbestendig te maken en verminderen de huidige waterproblemen.
Via deze projectpagina houden wij je op de hoogte van wat er gebeurt in het project.
Nieuw ontwerp en bijeenkomsten juni 2026
Er zijn weer mooie stappen genomen in de aanloop naar de herinrichting van het Johan van Vladerackenpark. Op 10 juni 2026 was de eerste bijeenkomst van de Meedenkgroep. Met een club van twintig omwonenden in de leeftijd van 2 tot 70+ namen we de wensen door voor de drie speelplekken.
De aanwezige kinderen maakten kleurrijke tekeningen met hun wensen en ideeën (zie foto). Hiermee kunnen we de ontwerpen (laten) maken die daarna weer door de Meedenkgroep beoordeeld worden.
Een week later, op 16 juni, waren we met zo’n 70 omwonenden in PERRON-3 bij elkaar voor de presentatie van het (concept) definitief ontwerp van het park. Hierop zijn veel mooie suggesties aangedragen en een aantal kritische noten gekraakt. Deze zaken nemen we natuurlijk mee in het definitieve ontwerp.
Bekijk het nieuwe concept definitief ontwerp (pdf).
Toegankelijke beschrijving van het concept definitief ontwerp
Het document concept definitief ontwerp (pdf) toont een technische overzichtstekening van het definitief ontwerp voor de nieuwe inrichting van het Vladerackenpark in Rosmalen (gemeente ’s‑Hertogenbosch). De tekening is op schaal (1:500) en bevat een kaartbeeld van het plangebied met straten, kavels en bestaande bebouwing als referentie.
Op de kaart worden verschillende onderdelen van het park aangeduid met symbolen en legenda-items. Dit omvat onder andere:
- verhardingen zoals asfalt, betontegels en halfverharding
- groenstructuren zoals bestaande en nieuwe bomen, gazon, bosplantsoen en klimaatbestendige beplanting
- waterpartijen, inclusief nieuw en bestaand water en natuurvriendelijke oevers
- voorzieningen zoals bruggen, vlonders, speelplekken, zitbanken, afvalbakken en een picknicktafel
- recreatieve elementen zoals een skatepark, jeu-de-boulesbaan en hondenlosloopgebied
- functionele onderdelen zoals een duiker, stuw, rioolafvoer en informatieborden
Daarnaast zijn specifieke zones aangeduid, zoals een amfibieënpoel, een tiny forest en meerdere speelplekken. Ook zijn hoogteverschillen en taluds aangegeven.
De kaart bevat een legenda die uitlegt welke symbolen en kleuren bij de verschillende onderdelen horen. Straatnamen en huisnummers rondom het park zijn weergegeven voor oriëntatie.
Het doel van de afbeelding is om in één overzicht de toekomstige inrichting van het park te laten zien, inclusief de ligging van groen, water, paden en voorzieningen.
Terugkoppeling bewonersavond 29 januari 2026
Na de presentatie gingen bewoners in gesprek aan drie thematafels:
- Spelen en bewegen
- Paden en inrichting
- Water en groen
Met post-its en reactieformulieren konden bewoners aangeven wat zij goed vinden aan het ontwerp en welke wensen, tips en opmerkingen zij hebben. Deze reacties verwerken wij nu in een definitief ontwerp.
Ook konden bewoners zich tijdens de bewonersavond aanmelden voor een Meedenkgroep over de speelplekken. Vijftien bewoners hebben zich hiervoor aangemeld.
Proefstroken Klimaatrobuust StadsGroen
Zeven Nederlandse en Vlaamse steden, waaronder ’s-Hertogenbosch, werken samen in het project Klimaatrobuust StadsGroen. In dit project onderzoeken zij hoe stadsgroen beter bestand kan zijn tegen het veranderende klimaat.
Dat gebeurt door nieuwe soorten beplanting te combineren met slimme oplossingen in de bodem. Zo wordt de (voedings)bodem rijker, wordt vocht beter behouden, minder vatbaar voor onkruid en makkelijker in onderhoud. En dat allemaal op een natuurlijke basis.
Van de twee onderzoekslocaties in ’s-Hertogenbosch, is het Johan van Vladerackenpark er een. De proefstroken in het park herken je aan de meetapparatuur die er tussen de beplanting staat. In totaal zijn er vier proefstroken in het park. Het onderzoek duurt ongeveer drie jaar, tot medio/eind 2028 en staat los van de herinrichting van het park. Het project wordt mogelijk gemaakt met subsidie van de Europese Unie.
Meer informatie is te vinden op de website van Interreg Vlaanderen-Nederland.
Vervolgstappen
De volgende stappen zijn nu:
- Het definitief ontwerp maken, met verwerking van de ideeën en wensen van bewoners
- Samen met een meedenkgroep een ontwerp maken voor de nieuwe speel- en beweegplekken
- Presenteren van het definitief ontwerp tijdens een tweede bewonersavond
- Aanbesteding van het project
- Start uitvoering: streven Q4 2026
De exacte data van deze stappen zijn nog niet bekend. We houden je hierover op de hoogte en blijven deze projectpagina updaten.
Meer informatie
Heb je vragen over dit project? Neem dan contact met ons op.
Dit project wordt mede mogelijk gemaakt door een subsidie door Interreg Vlaanderen-Nederland.
Niet gevonden wat je zocht?
Je kunt op verschillende manieren in contact komen met de gemeente ’s-Hertogenbosch.



