Gratis jonge bomen, struiken en heggen op 12 december
Aangemaakt op: 01-12-2025Laatste wijziging op: 01-12-2025 10:03:21
Wil je jouw tuin groener maken? Of meer groen bij je bedrijf? Meld je aan en kom op vrijdag 12 december naar Hof Eyghentijds in Rosmalen voor gratis jonge bomen, struiken en heggen. Het gaat om jonge boompjes die op andere plekken geen kans hadden om groot te worden, aangevuld met speciaal gekweekte wilde soorten.
Deze actie wordt georganiseerd door Meer Bomen Nu en Hoopheggen, in samenwerking met gemeente ’s-Hertogenbosch. En sluit aan bij de campagne ’s-Hertogenbosch gaat voor groen.
Samen zorgen we voor meer groen
We planten elk jaar extra bomen in de openbare ruimte. Maar groen in tuinen, op boerenerven en op bedrijventerreinen is net zo belangrijk. Meer groen zorgt voor een fijne leefomgeving, meer biodiversiteit en helpt tegen klimaatverandering. Daarom geven we in samenwerking met Meer Bomen Nu gratis bomen, struiken en heggenpakketten weg aan inwoners en ondernemers.
Wethouder Ralph Geers: “Super om samen met inwoners en ondernemers te werken aan een groenere gemeente. We geven bomen een tweede leven en zorgen voor meer biodiversiteit. Daar hebben we allemaal profijt van, nu én in de toekomst. Dus iedereen is welkom op vrijdag 12 december.”
Wat kun je krijgen?
- Jonge bomen en struiken: diverse inheemse soorten die eenvoudig te planten zijn, geschikt voor zowel tuinen als bedrijventerreinen. Ze maken jouw tuin of terrein niet alleen groener, maar ook koeler en levendiger. Sommige soorten kunnen compact blijven (door te snoeien), waardoor ze ook geschikt zijn voor kleinere tuinen of plantlocaties.
- Heggenpakketten: ideaal voor een groene erfafscheiding. Een heg zorgt voor privacy, vangt fijnstof op, bloeit mooi en biedt schuilplekken voor vogels en insecten. In de pakketten zitten soorten zoals meidoorn, sleedoorn en wilde roos.
Zo doe je mee!
- Iedereen uit ’s-Hertogenbosch mag meedoen
Bewoners, buurtinitiatieven, boeren, ondernemers en alle andere mensen met groene vingers. - Meld je vooraf aan
Meld je aan via de website van Meer Bomen Nu. Zo weten we hoeveel bomen en heggen we moeten klaarzetten. - Haal jouw groen op
Vrijdag 12 december op het door jou gekozen tijdslot tussen 10.00 en 16.00 uur bij Hof Eyghentijds, Lunerkampweg 9, Rosmalen. - Vervoer
De boompjes en struiken zijn klein en makkelijk mee te nemen. Voor grote hoeveelheden (bijv. 100 meter heg) neem een busje, bestelauto of aanhanger mee.
Waar komen de bomen, struiken en heggen vandaan?
De bomen en struiken zijn geoogst in de regio op plekken waar ze niet groot konden worden, bijvoorbeeld bij de Eendenkooi in de Maaspoort. Vrijwilligers steken ze met de hand uit, waardoor ze een tweede leven krijgen. Op de website van Meer Bomen Nu lees je meer over deze werkwijze. Wil je helpen bij het oogsten? Meld je dan aan als vrijwilliger via de website van Meer Bomen Nu.
De heggenpakketten zijn, met dank aan de provincie Noord-Brabant, speciaal samengesteld door Brabants Landschap. Ze bevatten verschillende wilde en bedreigde plantensoorten die helpen om de biodiversiteit te versterken, je leest er hier meer over. Tijdens de uitdeeldag geven ‘heg-sperts’ van Hoopheggen gratis plantadvies.
’s-Hertogenbosch gaat voor groen!
Met de campagne ’s-Hertogenbosch gaat voor groen helpen we inwoners om hun huis, tuin en buurt groener te maken. Dat doen we met acties, subsidies en praktische tips. Wil je hier meer over weten? Kijk op de pagina ’s-Hertogenbosch gaat voor groen.