Grote belangstelling voor ontwerp-opdracht Citadelpoort
Aangemaakt op: 16-06-2025Laatste wijziging op: 16-06-2025 13:43:14
De aanbesteding voor de ontwerp- en advieswerkzaamheden van de Citadelpoort is met veel enthousiasme ontvangen, 32 nationale én internationale bureaus hebben zich aangemeld. Dat laat zien hoeveel interesse er is in deze bijzondere plek, waar we samen bouwen aan de nieuwe brede binnenstad.
De komende periode staat in het teken van de selectie. Uit alle aanmeldingen worden 8 partijen gekozen die een voorstel mogen uitwerken. Daarna volgt een nadere selectie om tot de definitieve ontwerppartner te komen.
De beoordelingscommissie bestaat uit vertegenwoordigers van de gemeente ’s-Hertogenbosch, Design Museum Den Bosch, BrabantWonen en het kwaliteitsteam Citadelpoort. Zij worden ondersteund door vakinhoudelijke experts.
We vragen de architecten om een eerste schetsontwerp te maken voor het héle gebied. Van woningen en openbare ruimte tot het publieksgebouw waarin het Design Museum zich mogelijk vestigt. Dit zorgt voor een samenhangend plan waarin wonen, cultuur, creativiteit en groen elkaar versterken.
In het eerste kwartaal van 2026 wordt de definitieve keuze voor een architect gemaakt. Dan verwachten we ook een eerste schetsontwerp met varianten, op basis waarvan de gemeenteraad kan besluiten over het vervolgontwerp en de vervolgstappen binnen het gemeentelijke Structuurfonds.
Zo werken we samen met onze partners BrabantWonen en Design museum Den Bosch aan een inspirerend, creatief en haalbaar plan voor de Citadelpoort.