Prestatieafspraken 2025: meer woningen, sterkere buurten en duurzaam wonen in ’s-Hertogenbosch

Aangemaakt op: 16-12-2024
Laatste wijziging op: 18-12-2024 09:06:26

Samen met de Bossche woningcorporaties BrabantWonen, JOOST, Mooiland, Zayaz en het Stedelijk Huurders Platform (SHP) hebben we onze doelen voor 2025 vastgelegd. Dit hebben we gedaan in de Prestatieafspraken. Deze afspraken hebben het doel dat de kans groter wordt dat iemand een woning vindt. Maar ook dat de leefbaarheid in buurten versterkt wordt en dat het duurzaam en gezond wonen verbeterd wordt.

Meer betaalbare woningen en meer kans voor jongeren en starters

Het bouwen van meer betaalbare woningen is het belangrijkste doel. Tot 2030 willen we minstens 3.150 sociale huurwoningen en maximaal 1.000 middenhuurwoningen toevoegen in ’s-Hertogenbosch. Ook in 2025 blijven we ons inzetten om voldoende betaalbare woningen te bouwen.

Vooral jongeren en starters hebben moeite om een woning te vinden. Om hen te helpen, kijken we naar oplossingen zoals:

  • Het splitsen en delen van bestaande woningen.
  • Het bouwen van nieuwe woningen speciaal voor jongeren en starters.
  • Het aanbieden van meer lotingwoningen.

Beter benutten van bestaande woningen

We willen bestaande woningen van woningcorporaties beter gebruiken om meer mensen een woning te geven. Daarom beginnen we met nieuwe plannen, zoals:

  • Het delen van woningen.
  • Het verhuren van een kamer in een woning waar al iemand woont (hospitaverhuur).
  • Het verhuren van kamers apart.

Ons doel is dat in 2025 minstens 50 extra huishoudens een woning hebben. We helpen ook ouderen om te verhuizen naar een appartement. Hierdoor komen meer eengezinswoningen vrij. Dit doen we bijvoorbeeld met de 65+ Verhuisregeling.

De volledige uitvoeringsagenda met de presentatieafspraken voor 2025 staan op de pagina Huur- of koopwoning.

Niet gevonden wat je zocht?

Je kunt op verschillende manieren in contact komen met de gemeente ’s-Hertogenbosch.