Start werkzaamheden herinrichting Sluis 0

Aangemaakt op: 14-01-2026
Laatste wijziging op: 14-01-2026 15:46:14

De aanpak van Sluis 0 gaat starten. Dit is nodig, omdat de huidige sluis aan het einde van haar levensduur is. Deze gaan we daarom vervangen. Naast vernieuwing van de techniek, krijgt ook de omgeving van Sluis 0 een andere uitstraling. Het wordt parkachtig met bomen en we richten het aantrekkelijk in. Zo wordt het een prettige plek om te wandelen en te verblijven op en aan het water.

Wethouder Ralph Geers: “De start van de werkzaamheden is een mooi begin van het jaar. We maken de sluis klaar voor de toekomst en we investeren flink in de directe omgeving. Zodat het voor iedereen een aantrekkelijke plek wordt. Een meer dan welkome aanvulling in het Zuid-Willemspark.”

Waterschap Aa en Maas werkt samen met de gemeente om voorzieningen te treffen voor piekafvoer.

Dagelijks bestuurslid Waterschap Aa en Maas, Peter van Dijk: “Als waterschap zijn we nauw betrokken om spuikanalen aan te leggen voor piekafvoer. Piekafvoer is een grote hoeveelheid regenwater die in korte tijd moet worden afgevoerd. De spuikanalen zorgen ervoor dat de piekafvoer langs de sluis kan en beschermen de stad Den Bosch zo tegen natte voeten.”

Bijschrift: Het projectteam, bewoners en bestuurders vieren samen de start van de werkzaamheden aan Sluis 0

Werkzaamheden en bereikbaarheid

De komende jaren gaan we samen met aannemer Dura Vermeer aan de slag met Sluis 0. De werkzaamheden starten deze maand en zijn eind 2027 afgerond, zodat in het vaarseizoen van 2028 de eerste plezierboten weer door de sluis kunnen varen.

We proberen de overlast van de werkzaamheden zo veel mogelijk te beperken. Dit doen we bijvoorbeeld door, waar het kan, vanaf het water te werken. Toch zullen we ook vanaf land werken, waardoor er aanpassingen zijn aan het verkeer. Zo moeten we op bepaalde dagen een brug afsluiten, kranen plaatsen en zal de bereikbaarheid er tijdelijk anders uit komen te zien.

Directeur Dura Vermeer Infra Regionale Projecten, Roelant Veldboer: “Sluis 0 is voor ons meer dan een technisch kunstwerk. We bouwen samen aan een toekomstbestendige sluis en een plek die bijdraagt aan het leefbare en karaktervolle Den Bosch. Wij werken met aandacht voor de omgeving, zodat hinder voor omwonenden zoveel mogelijk wordt beperkt.”

Meer informatie over de plannen is te vinden op de pagina Sluis 0. Wil je graag op de hoogte blijven van de werkzaamheden? Meld je dan aan voor de bouwapp.

Niet gevonden wat je zocht?

Je kunt op verschillende manieren in contact komen met de gemeente ’s-Hertogenbosch.